KENNY KHAMTEUM

KENNY KHAMTEUM

jídelní menu

Kenny Khamteum Keosouvannasan pochází z Laosu z města Svannakhet. Do České republiky přijel před třiceti lety studovat ekonomii. Přestože školu úspěšně dokončil, tomuto oboru se nikdy nevěnoval. Osud tomu chtěl, aby zakotvil v kuchyni, která byla jeho láskou už od dětství. V průběhu dalších let působil například v Německu či Anglii, kde se ve svém umění dále zdokonaloval. V Česku pracuje v Praze i Karlových Varech a kromě vaření se věnuje i výuce dalších kuchařů. Celý život je věrný thajské kuchyni, která je té  jeho rodné velmi podobná.

Thajsko je proslavené svým kulinářským uměním, thajská kuchyně je neuvěřitelně pestrá, rozmanitá a většinou také hodně ostrá. Jídlo, které není dostatečně pálivé, mnohdy není považováno za vhodné ke konzumaci. Kenny proto pálivost jídel koriguje tak, aby chuť zůstala co nejvíc autentická, ale jídlo bylo pro naše strávníky lahodné.

V thajské kuchyni se setkáte s množstvím specialit, ať už se jedná například o různé  druhy bylin a koření, pokrmy jsou připravovány velmi rychle, při vysokých teplotách. Základem filozofie thajského jídla je jednoduchost.

 

Fotogalerie

… aneb co nám letos Kenny uvařil

sledujte nás na instagramu

Instagram has returned invalid data.